Sıkça Sorulan Sorular

Sağlıklı bir diş için düzenli olarak diş fırçalamak yeterli olmadığından dolayı, belirli periyodik aralıklar ile diş hekimine, diş bakımı ve kontrolü için ziyaret edilmelidir.

Devamı

Diş hekimi kontrolleri, diş sağlığınızın devamlılığının sürdürülebilirliği açısından çok önemlidir. 6 ayda bir kere kontrol yapılması gerekir.

Devamı

Estetik bir görünüm açısından yaratmış olduğu problemlerin yanı sıra dişlerde meydana gelen renk değişimleri ve sararmalar herhangi bir hastalığın belirtisi de olabilir.

Devamı

Kişilerin ağız hijyenini sağlaması, yalnızca diş ve diş eti bakımı için değil aynı zamanda genel sağlığın korunmasının sağlanması bakımından da oldukça önemli bir konudur.

Devamı

Diş ağrıları ne kadar acı verse de, ağrıyan dişler üzerine kesinlikle alkol veya ağrı kesici ilaç gibi kimyasal maddeler kullanılmamalıdır.

Devamı

Dişler her ne kadar sert ve dayanıklı yapılar gibi görünse de ağır bir darbe aldığında ya da diş problemlerinden dolayı kırılgan bir yapıya büründüğünde dişler kırılma riski ile karşı karşıya kalabilir.

Devamı

Dolgu düşmesi durumunda kişi  herhangi bir diş hekimine müracaat etmelidir. Aksi takdirde; dişte kırılma riski veya enfekte olma riski çok yüksektir.

Devamı

Diş sağlığı ve hassasiyeti konusunda ülkemizde en çok karşılaşılan hastalıkların başında gelen diş ve diş eti hastalıkları beraberinde diş eti kanamalarını getirmektedir.

Devamı