Tedavilerimiz

Bahçeşehir Diş Kliniği, diş eti hastalıkları ve implant başta olmak üzere, tüm branşlarda alanında uzman ve deneyimli hekimleri ile
hastalarına tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Diş Eti Hastalıkları

Diş eti hastalıkları, insanların hayatlarının her döneminde meydana gelebilecek rahatsızlıklardan biridir. Doğru ve işinde uzman hekimlerce diş eti tedavisi uygulanıldığı takdirde, diş eti hastalıkları kolaylıkla giderilebilir.

Devamı

Pembe Estetik - Diş Eti Tedavisi

Dişler dış görünüşün en önemli noktalarından biridir. Kişi güzel ve sağlıklı dişlere sahip değilse sorunun kaynağına göre çeşitli düzenlemeler yapılabilir. En önemli sorunlardan biri de diş eti problemleridir. Birçok sebepten dolayı diş etleri estetik görüntüyü bozabilir.

Devamı

Cerrahi Uygulamalar

Sinüs lifting, çene kemiği üzerinde incelme ve kemik kaybına bağlı bir olaydır. Cerrahi operasyon gerektiren uygulamalardan birisidir. Operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanmakta ve alanında uzmanlaşmış ağız ve diş cerrahları tarafından yapılmaktadır.

Devamı

İmplant

Eksik olan dişlerin yerine konması ile yapılan tedaviye implant tedavisi denir. İmplant, estetik ve dayanıklılık bakımından avantajlıdır ancak belirli avantajları ve belirli bir uygulama süreci bulunan implant tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. O yüzden implantın, uzman hekim tarafından yapılmasında fayda var.

Devamı

Flep Operasyonu - Diş Eti Cerrahisi

Flep, diş etlerinde ve altındaki kemikte görülen hastalıktan dolayı yapılması gereken bir cerrahi tekniğidir. Bu yüzden kemik cerrahisi tarafından müdahale edilir ve diş etinin daha fazla çekilmesini ve çene kemiğinin erimesini durdurur.

Devamı

Lamina Porselen Kaplama

Birçok insan dişlerindeki sorunlardan muzdarip olmakta, daha estetik bir görünüm için çare aramaktadır. Diş kaplama konusundaki gelişmeler ışığında Lamina Kaplama; dişin dokusundan çok daha az alınır ve çok estetik görünüm sağlayan, modern kaplama yöntemlerinden biridir.

Devamı

Zirkonyum Diş Kaplama

İnsanlar sürekli olarak sağlıklı olmak ve sağlıklı görünmek isterler. İnsanları sağlıklı gösteren en büyük etken ise düzgün ve temiz dişlerdir. Çeşitli nedenlerle zarar gören, kırılan, yıpranan dişler için zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. Dayanıklı ve görünümü güzeldir.

Devamı

Endodonti - Kanal Tedavisi

Günümüzde diş rahatsızlıklarında eskiden olduğu hemen dişin çekilmesi işlemine gidilmiyor. Artık kurtarılması pek mümkün olmayan diş bile belirli tedavi yöntemleri ile kurtarılabiliyor. Bu tedavi yöntemlerinin başında ise endodonti yani kanal tedavisi gelmektedir.

Devamı

Ortodonti - Diş Teli Tedavisi

Dış görünüş üzerinde oldukça etkili olan dişlerde  çapraşık görünümün olması nedeni ile birçok kişi tedavi yöntemine başvurur. Dişlerin uyum ilişkilerini kontrol eden, kötüye gitmesini önlemek için yapılan gerekli işlemleri yapan diş hekimliği uzmanlık alanına ortodonti denir.

Devamı

Pedodonti - Çocuk Diş Hekimliği

0-13 yaş grubu bebek ve çocuklarla ilgilenen diş hekimliği uzmanlık alanına Pedodonti adı verilir. Süt dişler, daimi dişler, neonatal dişler gibi birçok alanda çalışmaları gerçekleştirirler. Bebek ve çocuklar için Pedodontiye başvurmak gerekir.

Devamı

Diş Beyazlatma - Diş Temizliği

Gülümsemelerde,  dişlerimizin başkaları tarafından görünebileceği her yerde dişlerin beyaz ve sağlıklı görünmesine dikkat ederiz. Bazı durumlarda diş, beyazlığını koruyamayabilir ve beyaz rengi yitirir. Diş beyazlığını kaybettikten sonra sarı  renklere bürünebilir.

Devamı

Inlay Onlay Overlay Dolgular

Inlay onlay overlay dolgular, dişlerde oluşan madde kayıplarını gidermek için kullanılan ve porselenden yapılan bir dolgu uygulamasıdır. Bu uygulama, sağlamlık ve estetikliğin yanı sıra, klasik dolgularla giderilemeyecek sorunlar için daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Devamı

Dijital Diş Hekimliği - 3D Teknikler

Dijital diş hekimliği günümüz teknolojileri kullanılarak uygulanan yeni bir diş tedavi uygulamasıdır. Hızlı sonuç alınması ve teknolojiden destek sağlanması hastalar için oldukça tercih edilebilir bir tedavi seçeneğidir. En büyük avantajı kısa sürede ve tek seansta tamamlanmasıdır.

Devamı

Protetik Tedaviler (Protez)

Ağız ve diş sağlığında protetik tedaviler yani protezler yapay tedavi yöntemlerini ihtiva eder. Bu yöntem özellikle çeşitli sebeplerle meydana gelmiş olan diş kayıplarında kullanılmaktadır. Protetik tedaviler dişte meydana gelen kaybın protez ile giderilmesi şeklinde uygulanır.

Devamı