Cerrahi Uygulamalar

Sinüs Lifting, çene kemiği üzerinde incelme ve kemik kaybına bağlı bir olaydır. Cerrahi operasyon gerektiren uygulamalardan birisidir. Operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu operasyon işi alanında uzmanlaşmış ağız ve diş cerrahları tarafından yapılmaktadır. Ağız ve diş sağlığının korunmasında önemli rol oynayan sinüs lifting operasyonu Bahçeşehir Diş Kliniği‘nde lokal anestezi uygulanarak cerrah tarafından yapılmaktadır. Bu operasyon genellikle dişçi koltuğunda gerçekleştirilmekte olup ağrısız bir ağız ve diş sağlığı uygulamasıdır.

Cerrahi Uygulamalar (Sinüs Lifting Operasyonu) Nedir?

Sinüs Lifting, ağız içinde yapılan bir cerrahi müdahale yönetimini ifade etmektedir. Bölgedeki sinüslerin kaldırılması ya da indirilmesi olarak da kısaca tarif edilebilmektedir.

Üst çene bölgesinde diş eksikliği söz konusu ve burada hareketli protez kullanılıyor fakat hasta tarafından hareketli protezden sabit proteze geçilmek istenildiğinde bu uygulama yapılmaktadır. Ancak hareketli protez bölgesinde sabit protez için gerekli alan var ise bu operasyona gerek duyulmamaktadır.

Cerrahi Uygulamalar (Sinüs Lifting Operasyonu) Nasıl Uygulanır?

Sinüs lifting operasyonunda uygulama gerçekleştirilecek bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır ancak bazı durumlarda genel anesteziye de başvurulduğu görülmektedir.

Uyuşturma işlemi ardından diş eti kaldırılır. Daha sonra sinüste diğer işlem için özel aletler kullanılarak bir nokta açılır. Burada sinüsün içerisini kaplayan sinüf membranları ile karşılaşılır. Burada bulunan sinüs membrana çok dikkatli bir biçimde yükseklik kazandırılır.
Yükselen sinüs membranı ile alt bölgede bulunan kemik arasına kemik tozu eklenir. Sinüs lifting operasyonu ilgili bölgeye dikiş atılmasıyla tamamlanmaktadır.

Operasyon hastadan hastaya değişmekle beraber genelde yarım saati geçmemektedir. Hasta bu tedavi yöntemi sırasında herhangi bir ağrı duymaz.

Cerrahi Uygulamalar (Sinüs Lifting Operasyonu) Faydaları Nelerdir?

Zamanla ağız bölgesinde bulunan kemiklerde hacimsel sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu durum normal olarak algılansa da bazı durumlarda sorunlara yol açmaktadır. Hastanın eğer implant veya bunun gibi sabit protez istekleri varsa ve aynı zamanda sinüs problemi mevcut ise öncelikle sinüs sıkıntısının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Hastanın hareketli protezden sabit proteze geçişini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu cerrahi uygulamanın hiçbir zararı olmayıp uzun sürmeyen ağrılarla beraber kısa sürede atlatılmaktadır.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın