Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği günümüz teknolojileri kullanılarak uygulanan yeni bir diş tedavi uygulamasıdır. Hızlı sonuç alınması ve teknolojiden destek sağlanması hastalar için oldukça tercih edilebilir bir tedavi seçeneğidir.

Dijital Diş Hekimliği uygulaması Bahçeşehir Diş Kliniği tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Dijital Diş Hekimliği Nedir?

CAD CAM yani Computer Aidet Design-Computer Aidet Manufacturing adı verilen bir bilgisayar programı sayesinde diş tedavisine dair bir tedavi yöntemi geliştirilir. Bu bilgisayar programı üzerinde diş tasarlanır ve üretilir. Hastaya en uygun seçenekler program üzerinde hasta ile birlikte belirlenir. Bu yöntem ile çok kısa bir sürede sonuç alınır. Ayrıca bu yöntem ile hasta da tedaviye ortak olur, istenilen diş ve gülüş ortaya çıkarılır.

Dijital Diş Hekimliği Nasıl Uygulanır?

Bu sistemde kameralarla alınan üç boyutlu görüntüler uygun bilgisayar ortamına aktarılır. Çok duyarlı program ile hastaya kaplama diş, köprü, protez, zirkoryum üretilebilir. Dijital diş hekimliği implant yerleştirme tedavisinde uygulama önce ağız içinden 3D görüntülerin alınması ile başlar. Bu görüntüleri almak için özel üretilmiş kameralar mevcuttur. Bu kameralar bilgisayar ortamında değerlendirilerek derinlik, açı gibi unsurlar ayarlanır. Bundan sonra implant uygulanmaya başlanır. Böylece geleneksel yollarla yapılacak tedavinin bazı olumsuz noktaları da devre dışı bırakılır.

Zirkoryum üretimi de yine dijital diş hekimliği yöntemi ile yapılabilir. Burada Cad Cam cihazı ile her hastaya özel zirkoryum abutmentleri üretilmektedir.

Dijital diş hekimliğinde tedavi uygulamaları özel kameralarla görüntü alınması ile başlar. Bu görüntüler bilgisayar ortamına aktarıldıktan sonra üç boyutlu görüntüler elde edilir. Bundan sonra uygun renkler ve bloglarla diş yapısı elde edilir. Son aşamada cilalama, renklendirme, glazeleme işlemleri yapılır.

Bütün bu işlemler esnasında ileri teknoloji ürünler kullanılır.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Dijital diş hekimliğinin en büyük avantajı kısa sürede ve tek seansta işlemlerin bitirilmesidir. Tedavi süreçleri yaklaşık bir ya da iki saatte bitirilmektedir.

Bu tedavi yöntemi ile hastalara daha estetiksel bir yaklaşım sağlanabilir. Ayrıca bu yöntem son derece güven teşkil etmektedir. Diğer yandan geleneksel ölçü alma teknikleri de ortadan kalkmıştır. Dijital ölçü alımı sayesinde hataya yer verilmemektedir.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın