Diş Beyazlatma – Bleaching

Dişlerin beyaz görünmesi hem estetiksel hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Gülümsemelerde, pozlarda ve dişlerimizin başkaları tarafından görünebileceği her yerde dişlerin beyaz ve sağlıklı görünmesine dikkat ederiz. Ancak bazı durumlar karşısında diş beyazlığını koruyamayabiliyor ve beyaz rengi yitiriyor. Diş beyazlığını kaybettikten sonra sarı veya daha koyu sarı renklere bürünebilir.

Diş Beyazlatma konusunda Bahçeşehir Diş Kliniği başarılı bir tedavi süreci yöneterek bembeyaz dişlere kavuşulmasını sağlıyor.

Diş Beyazlatma Nedir?

Dişlerin canlı görünmesi, estetik ve sağlıklı olması için yapılan işleme Diş Beyazlatma denir.

Beyazlatma işlemi genelde dişlere jel sürülmesi ve ışık ile birlikte bu jelin reaksiyonunun arttırılması ile uygulanır ve sık yapılan bir tedavi yönetimidir. Bu yöntem ile birlikte dişler eski görünüşüne kavuşturulur.

Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Diş Beyazlatma yani Bleaching uygulanırken bir takım diş sorunlarının kişide olmaması gerekir. Dişlerde çürük, diş eti hastalıklarından herhangi biri, dişlerde iltihap, dişlerde yıpranma problemlerinin bulunmaması gerekir.

Bu yöntem ile amaçlanan dişlerde bazı sebeplerden dolayı meydana gelen dişin renk değiştirmesi olaylarını ortadan kaldırmaktır.

Dişler iki ana sebepten dolayı renk değiştirir.

Bunlardan birincisi iç renklenmedir. Bu tür renk değiştirmeler fırçalama ile giderilemez.

Diğeri ise dış renklenmedir. Dış renklenme, dişin yüzeyinde sigara, kahve vs. gibi unsurların kalması olayıdır.

Bu durumlar karşısında da beyazlatma yöntemi iki şekilde uygulanır. Bunlardan birincisi ev tipi beyazlatma yöntemidir. Kişiden alınan ağız ölçüleri ile kişiye özel bir beyazlatma plağı oluşturulur. Bu plaklar belirli saatlerle kişinin dişine diş jeli ile birlikte uygulanır. 5-6 günlük süreçte dişlerde beyazlama görülür.

Diğer yöntem ise ofis tipi beyazlatmadır. Ofis tipi beyazlatma daha etkili bir yöntemdir. Diş hekimi tarafından diş jeli uygun dozlarda dişe uygulanır ve ışıkla birlikte tepkimesi arttırılarak tedavi yönetimi gerçekleştirilir.

Diş Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

Diş beyazlatma her şeyden önce bireylere öz güven sağlar. Her aynaya bakıldığında insanların kendilerini daha iyi hissettirir. Ayrıca bu uygulanan yönteimin dolgular vs. gibi unsurlara da zarar vermediği görülmektedir. Kişinin alışkanlıklarına göre zaman zaman bu tedavi tekrarlanabilir.

Artık bu tedavi yönetimi ile gülümsemenizi gösterebilirsiniz.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın