Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi

Diş eti hastalıkları, insanların hayatlarının her döneminde meydana gelebilecek rahatsızlıklardan biridir. Doğru ve işinde uzman hekimlerce diş eti tedavisi uygulanıldığı takdirde, diş eti hastalıkları kolaylıkla giderilebilir…

Diş eti hastalıkları konusunda Bahçeşehir Diş Kliniği alanında uzman kişilerce tedavi uygulamakta ve hastalarını iyileştirmektedir.

Diş Eti Hastalıkları Nedir?

Diş eti hastalıkları, dişin çürümesi gibi diş rahatsızlıklarının aksine diş etini kapsayan rahatsızlıklardır. Diş etinde meydana gelen enfeksiyon durumları diş eti hastalığını kapsar. Bu tür rahatsızlıkta diş etinin kanaması en önemli belirtidir. Diş eti kanamalarını ağız bölgesinde ağrı, dişte ağrı gibi belirtiler de takip edebilir.

Gingivitis, kronik periodontitis, agresif periodontitis, apse en çok görülen diş eti hastalıklarını teşkil etmektedir.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diş eti hastalıklarında mutlaka tedavi uygulanmalıdır. Aksi takdirde önemsiz görülen bir diş eti hastalığı bile daha kötü sonuçlara yol açabilir.

Gingivitis en hafif olan diş eti hastalıklarından birisidir. Tedavisi noktasında ağız bakımı yapılarak bu süreç kolayca atlatılabilir.

Kronik periodontitis ise daha çok yetişkin insanlarda daha çok karşımıza çıkmaktadır. Bu durum dişin etrafında var olan bazı dokuların zarar görmesi yada enfeksiyon kapsamasından meydana gelir. Bu rahatsızlık için çoğu zaman cerrahi yönteme başvurulmaz. Ancak geç kalınmış vakalarda cerrahi operasyon gerekebilir. Her iki yöntemde de bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilir.

Agresif periodontitis ise geç bireylerde daha sık rahatlanan bir rahatsızlıktır. Tedavisi ve uygulaması bazen cerrahi operasyon gerektirebilir. İyileşme süreci zaman alabilir. Ama uzman ekiplerce yapılan tedavi sonrası bu diş eti rahatsızlığından da kolayca kurtulabilir.

Apseler ise hemen hemen her yaşta bireylerin yaşayabileceği bir diş eti problemidir. Diş etine giren yabancı maddeler, iltihaplanmalar diş etlerinde kolayca apse yaratabilir. Genelde bu bölge şişer. Tedavi uygulaması yapılırken ayakta tedavi tercih edilen bir yöntemdir. Bu diş eti probleminin antibiyotik tedavisi ile geçirilmesi mümkündür.

Diş Eti Hastalıklarında Tedavinin Faydaları

Diş eti hastalıklarında hasta genellikle ağrıdan rahatsız olur ve ağrı olmayan durumlarda ise tedaviye başvurmaz. Ancak ne olursa olsun bu önemli bir durumdur. Diş etinde kalıcı problemlere yol açılması ve hastanın ağrıdan kurtulması açısından tedavi muhakkak faydalıdır.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın