Flep Operasyonu

Flep, diş etlerinde ve altındaki kemikte görülen hastalıktan dolayı yapılması gereken bir cerrahi tekniğidir. Bu yüzden kemik cerrahisi tarafından müdahale edilir ve diş etinin daha fazla çekilmesini ve çene kemiğinin erimesini durdurur. Bahçeşehir Diş Kliniği Flep Operasyonu’nu ağrısız bir yöntem ve titizlikle ortadan kaldırmaktadır.

Flep Operasyonu Nedir?

Flep operasyonu dişe, diş etine ve ağız bölgesindeki dokulara müdahale edilmesidir. Bu operasyonda lokal anestezi yöntemine başvurulmaktadır. Tedavi sırasında hasta herhangi bir ağrı çekmemektedir. Bu operasyonun uygulanma amacı, kemiklerle alakalı ileri düzeylerde sıkıntı yaşanmaya başlandığı zaman diş etinin altında bulunan kemiğe ulaşabilmektir.

Aynı zamanda diş etini kaplayan et tabakasının buradan uzaklaştırılması operasyonun gayeleri arasında yer alır. Diş köklerinin temizlenmesi ve cep derinliğinin düşürülmesi bu operasyon esnasında gerçekleştirilir. Nitekim, ceplerde meydana gelen genişlemeyle bu bölgeye bakteriyel organizmalar yerleşebilmekte ve bir takım rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek adına cep derinliğinde düşürülmeye gidilmektedir.

Flep Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Flep operasyonu, ağrısız lokal anestezi uygulanarak alanında uzman diş hekimlerince gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında diş altında bulunan kemik yapıya cerrahi müdahale gerçekleştirilir. Bu müdahale sırasında diş eti kaldırılır. Diş eti kaldırıldıktan sonra bölgede yer alan ölü tabakalar, diş kökü bölgesi, cepler temiz bir hale getirilir. Daha sonra kemik şekli netlik kazanır ve uzman tarafından değerlendirilir.

Hastanın isteğine bağlı olarak eş zamanlı ya da operasyondan sonra kemik şeklinde düzeltme işlemi yapılabilir.

Kemik düzeltme işlemi yerine kemik onarımı da gerçekleştirilebilir. Bu noktada var olan ceplere doldurma işlemi uygulanabilir. Bahsi geçen yöntemde bazı maddelerin de kullanılması gerekmektedir.

Kemik tozu, membran, protoinsel maddeler bu müdahale esnasında uygulanarak sağlıklı bir ağız başarı ile ortaya çıkarılmaktadır.

Flep Operasyonunun Avantajları

Flep operasyonu diş sağlının korunması ve diş sağlının sürdürülebilmesi açısından önem taşımaktadır. Operasyon sonrasında hastada bakteriyel enfeksiyonlar ortadan kaldırılacaktır. Hem ilgili sağlık probleminin giderilmesi hem de bakterilerin başka rahatsızlıklara da yol açmasını önlemek adına flep operasyonu önemlidir.

Bu hastalığın tedavisinde iyileşme süreci sadece bir kaç gündür.

Eğer bu tür bir rahatsızlıktan şikayet ediliyorsa geç kalınmadan diş hekimine başvurulması gerekmektedir.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın