İmplant

Eksik olan dişlerin yerine konması ile yapılan tedaviye İmplant Tedavisi denir. Belirli avantajları ve belirli bir uygulama süreci bulunan implant tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. O yüzden implantın, uzman hekim tarafından yapılmasında fayda var. Siz de implant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve kaliteli bir hizmetten yararlanmak istiyorsanız Bahçeşehir Diş Kliniği merkezini ziyaret edebilirsiniz.

İmplant Nedir?

İmplant, çeşitli sebeplere bağlı olarak eksilen dişlerin ve eksik dişlerden dolayı kaybolan estetik görünümün işlevini tekrar kazanması amacı ile kemiğe yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant tedavisinde genellikle titanyum malzemeler kullanılır. Titanyum malzemeler dayanıklı ve son teknoloji ürünü malzemelerdir.

İmplant Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavisinde belirli aşamalar vardır.

Muayene: Hastanın genel sağlık durumu implant tedavisi için uygunsa, özel bir röntgen çekilir. Bu röntgene göre diş hekimi tarafından tedavinin nasıl olacağına karar verilir. Hekimin deneyimli olması bu noktada önemlidir.

Operasyon: Çene Cerrahı tarafından yapılması gereken ikinci aşamada, uygulama planlandığı şekilde yürütülmelidir. İmplantın ağız içerisine yerleştirilmesi lokal anestezi ile yapılır ve implantın yerleştirileceği kısımda yuva açılır. İmplant açılan yuvaya özel aletler kullanılarak yerleştirilir. İşlem 30 ile 90 dakika arasında sürebilir.

İyileşme safhası : İmplant yerleştirme işleminden sonra, implantın kemikle bütünleşmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bu süre en az 3 aydır. Hastalar bu süre içerisinde implant tedavisi uygulanan bölgeye aşırı yükleme yapmadan yiyeceklerini yiyebilir.

İmplant Üst Yapısının Yerleştirilmesi: İyileşme aşamasından sonra implant çevresi yeni kemikle doldurulur ve üst yapı yerleştirilir.

Protez: Protez yapımında uygun ölçüler alınır. Protez çeşidi belirlenir.

İmplant Avantajları Nelerdir?

Estetik ve dayanıklılık bakımından avantajlıdırlar.

İmplant altyapısı olan protezler diğer protezlere göre daha iyi çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

Çene kemiği erime oranları implant uygulaması ile en aza indirgenir.

Doğal dişlerin aşındırılmasına gerek kalmaz.

Köprü yapılması zorunluluğu ortadan kalkar.

İmplant uygulaması sayesinde hareketli protez kullanma zorunluluğu ortadan kalkar. Hareketli protez kullanan kişilerin özgüvenlerinin yerine gelmesine yardımcı olur.

İmplant ile sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanır.

Diğer protezlere oranlara uygulama sonucunda estetik sonuçlar ve doğal görünümler ortaya çıkar.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın