Ortodonti – Diş Teli Tedavisi

Ortodonti alanında uzman hekimler ve modern ekipmanlar ile hastaların tedavisinin gerçekleştiği Bahçeşehir Diş Kliniği; sizlere sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandırmak için gerekli tüm şartlara uygun olarak hizmet vermektedir.

Ortodonti Nedir?

İnsanların dış görünüşleri üzerinde oldukça etkili olan dişlerde çapraz ve çapraşık görünümün olması nedeni ile birçok kişi tedavi yöntemine başvurur. Bu gibi dişlerin uyum ilişkilerini kontrol eden ve daha da kötüye gitmesini önlemek için yapılan gerekli işlemleri yapan diş hekimliği uzmanlık alanına Ortodonti denir.

Ortodonti Nasıl Uygulanır?

Sadece estetik bir görünüme sahip olmak için değil, ileri yaşlarda yaşanılacak diş eti hastalıklarının önlenmesi içinde mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanması gerekir. Hastanın yaşı ve kemik gelişimine göre dişlere uygulanması gereken ortodonti tedavisi hastanın sağlık durumuna göre ortodontist ve farklı doktor grupları ile de beraber yürütülebilir.

Uzun ve zahmetli bir tedavi yöntemi olan ancak sonuçları ile bu zahmete değen ortodonti işlemi gerekli olan ön hazırlık döneminden sonra dişlere braket denilen parçaların takılması ve dişlerin durumuna göre çeşitli kalınlıktaki ark tellerinin geçirilmesi ile uygulanır. Bu tellerin takılma işlemlerinde sonra dişlerin ilk 1 ay sadece 1 mm hareket etmesi oldukça doğaldır. Bu işlemleri yapma yetkisi sadece ortodontistlerde bulunur.

Dişsel ve iskeletsel tedavinin yapıldığı ortondonti işleminde tedavinin başladığı günden itibaren tüm aşamalar oldukça önemlidir. Teller takıldıktan sonra mutlaka bakımları yapılması gereken dişlere ortondonti tedavisi uygulanması için herhangi bir yaş aralığı yoktur. Sadece çene kemiklerine uygulanacak müdahaleler ergenlik çağında yapılmalıdır.

Ortodonti Avantajları Nelerdir?

Sağlıklı ve güzel gülüşlere kavuşmanın tek yolu olan ortodonti tedavisi ile birçok kişi artık çekildikleri fotolarda ve girdikleri ortamda kendilerine güvenerek rahat bir şekilde gülebilirler.

Güvenilir ve işinde profesyonel olan bir ortodontiste gidildiğinde yapılan röntgen ve muayene sonrası dişlere takılan kaliteli malzemelerden oluşan braket ve diş telleri dişin durumuna göre dişleri birbirlerine çeker veya iter. Bu itme ve çekme sonrası ise ortodonti tedavi sonrası hasta daha estetik bir yüz hattı ve dişler ile baş başa kalır.

Bahçeşehir Diş Kliniği, ortodonti işlemlerinde titizlik ve kaliteyi ön planda tutarak hizmet vermektedir.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın