Pedodonti – Çocuk Diş Hekimliği

Diş sağlığının korunuyor olması genel olarak vücut sağlığını da koruyan faktörlerden biridir. Çünkü vücudu onaran, vücuda faydalı olan besinler diş yoluyla bedene giriş yapıyor.

Çiğneme esnasında dişte herhangi bir sorun ya da hastalık varsa bu hastalık besine geçiş yapar ve besin yoluyla tüm vücuda yayılabilir. Sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle de çok küçük yaştan itibaren diş sağlığına önem vermek gerekiyor.

Bahçeşehir Diş Kliniği içerisinde mutlaka Pedodonti hizmeti çocuklar için alınmalıdır. Düzenli olarak çocuk diş hekimine başvurmak gerekir.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Nedir?

Diş hekimlerinin uzmanlıkları dişlerin problemine ve hastaların yaşlarına göre değişiklik gösterebilir.

0-13 yaş grubu bebek ve çocuklarla ilgilenen diş hekimliği uzmanlık alanına Pedodonti adı verilir. Özel olarak üzerine uzmanlık almayı gerektiren bir alandır. Süt dişler, daimi dişler, neonatal dişler gibi birçok alanda çalışmaları gerçekleştirirler.

Özellikle bebek ve çocuklar için diş hekiminden randevu alınması gereken hallerde Pedodontiye başvurmak en doğrusu olacaktır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Nasıl Uygulanır?

Pedodonti bölümünün birçok çalışma alanı ve amacı bulunuyor. Öncelikle koruyucu diş hekimliği sağlanır, durdurucu tedaviler gerçekleştirilir, sağlıklı beslenme eğitimleri verilir, ebeveynler çocukların diş sağlığı hakkında bilgilendirilir, süt veya daimi dişler tedavi edilir, diş çekimi, dolgu ve kanal tedavi uygulamaları, travmalardan dolayı oluşan bozuklukların düzeltilmesi, diş eti hastalıkların keşfi ve tedavisi, kalıtımsal olarak meydana gelen problemlerin tedavileri pedodonti tarafından gerçekleştirilir.

Teknik kısım dışında çocuğun ruh sağlığı, diş hekimi korkusu gibi durumların da onarılması sağlanır. Çocuğun diş hekimi korkusu oluşmadan sağlıklı, eğlenceli bir tedavi alması sağlanır.

Bahçeşehir Diş Kliniği hekimlerinden Periodontist, Ph.D Seher Hasanzade; bebeklere ve çocuklara samimi ve içtenlikle önem göstermekte, eğlenceli bir tedavi süreci uygulamaktadır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Avantajları Nelerdir?

Pedodonti çok faydası olan bir diş hekimliği bölümüdür. Çocuklar için ayrılmış olan özel bir alan olduğu için daha sağlıklı bir tedavi hizmeti sunulur. Yapısal gelişimlerine uygun olan tedaviler oluşturulur. Bu nedenle mutlaka bebek, çocuk ve ergenlerin pedodontiye başvurmaları gerekir.

Pedodontinin en önemli avantajlarından biri de hayat boyu sürebilecek olan diş hekimi korkusunun oluşmasını önlemektir. Böylece kişi zorlanmadan ileri ki hayatında da diş hekimine gidebilir.

Çocuklarınız için Bahçeşehir Diş Kliniği’ni ziyaret etmeyi unutmayın!

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın