Pembe Estetik

Dişler dış görünüşün en önemli noktalarından biridir. Dişlerin sağlıklı olması ve güzel görünmesi çok mühimdir. Doğal olarak kişi güzel ve sağlıklı dişlere sahip değilse sorunun kaynağına göre çeşitli düzenlemeler yapılabilir. Diş uzmanları ile gerekli tedaviler gerçekleştirilebilir.

Yaşanan en önemli sorunlardan biri de diş eti problemleridir. Birçok sebepten dolayı diş etleri estetik görüntüyü bozabilir ve diş eti büyümeleri çok basit bir ameliyat ile çözülebilir. Buna biz Gingivektomi, Gingivoplasti veya Pembe Estetik diyoruz.

Bahçeşehir Diş Kliniği içerisinde yapılan Pembe Estetik uygulaması ile daha hoş görünen diş etlerine sahip olunabilir.

Pembe Estetik (Estetik Diş Eti Tedavisi) Nedir?

Güzel gülüşlerin ortaya çıkmasını sağlayan sadece dişler değildir. Aynı zamanda sağlıklı ve hoş görünümlü diş etlerine de sahip olmak gerekir.

Ancak bazı sebeplerden dolayı diş etlerinin rengi pembe olmayabilir, diş etleri geri çekilmiş olabilir ya da dişleri fazlaca kapatabilir, kanama problemi olabilir. Bu durumlarda kişiler sağlıklı gülüşlere sahip olamayacağı için Pembe Estetik tercih edebilirler. Pembe Estetik ile diş etinin seviyesi ayarlanır, sağlıklı rengine kavuşması sağlanır. Böylece kişi özgüven ile gülümseyebilir.

Pembe Estetik (Estetik Diş Eti Tedavisi) Nasıl Uygulanır?

Pembe Estetik işlemi; oluşturulan yeni teknoloji ile oldukça kolay şekilde gerçekleştirilir. Ön üst iki diş baz alınarak diş etinin sağlıklı sınırları belirlenir. Anatomiye uygun olarak diş eti onarımı gerçekleştirilir. Acısız ve kısa süren bir işlemdir. Lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir. Diş eti sınırları düzgün şekilde belirlenerek, hata payı minimuma indirilerek işlem gerçekleştirilir. 15 dakika da kişi yeni diş etine sahip olabilir. Birçok avantajı beraberinde getirir.

Pembe Estetik (Estetik Diş Eti Tedavisi) Avantajları Nelerdir?

Pembe estetik tedavisinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar kişilerin ağız yapısı ve ağzından olan rahatsızlıklara göre değişmektedir. Bu avantajların en baskın ve başlıcaları aşağıdaki gibidir;

• Dişte oluşabilecek iltihapların önüne geçebilir,
• Dişlerin dizilimini olması gereken şekillendirilebilir. Diğer dişlere oranla dişlerdeki uzunluk tekrar boyutlandırılabilir,
• Gülüş problemleri ve görünüm kaygılarını çözebilir,
• Diş dokusunu iyileştirir,
• Diş etlerinde kanamaların oluşmasının önüne geçer,
• Diş kayıplarını önler,
• Ağızda oluşabilecek yaralar için gerekmekte olan tedaviler yapılabilmektedir.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın