Zirkonyum Diş Kaplama

İnsanlar sürekli olarak sağlıklı olmak ve sağlıklı görünmek isterler. İnsanları sağlıklı gösteren en büyük etken ise düzgün ve temiz dişlerdir. Çeşitli nedenlerle zarar gören, kırılan, yıpranan dişler için kaplama yaptırabilirsiniz. Bunun için kaplama yaptıracağınız yer Bahçeşehir Diş Kliniği olabilir. Burada kendi seçiminize göre kaplama yaptırabilirsiniz. Günümüzde Zirkonyum Diş Kaplama uygulamaları daha çok önerilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Her hastanın diş yapısına ve dişlere yapılacak uygulamalara göre kaplama yöntemleri belirlenir. Genellikle metal destekli ve metal desteksiz olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Daha estetik bir diş görüntüsünü yakalayabilmek için diş hekimleri zirkonyum diş kaplama uygulamasını öneriyorlar.

Zirkonyum, diş yapımında kullanılan beyaz renkli bir maddedir. Zirkonyum maddesinden yapılan diş kaplama ürünleri, seramiğe dönüştürülmek ve özel fırınlarda işlem gördürülerek daha sağlam duruma getirilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama uygulaması, metal desteksiz kaplama uygulaması olarak kullanılmaktadır. Daha doğal bir görünüm sağladığı için son yıllarda en fazla zirkonyum diş kaplama talep edilmektedir.

Zirkonyomu Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Günümüzde yazılım teknolojisi geliştiği için dişler için yapılacak olan kaplama uygulamaları da bilgisayar ortamında hazırlanmaktadır.

Zirkonyum diş kaplama yaptırmak isteyen hastaların kaplama yapılacak olan dişlerinde kaplama için kesme işlemleri yapılır. Hastanın diş yapısı sanal ortama aktarılır ve üç boyutlu olarak tarama yapılarak oluşturulacak dişlerin ölçüsü belirlenir. Ağız içi kamerası ile tüm ölçüler eksiksiz ve hatasız olarak alınır. Alınan ölçülere göre laboratuvarda kaplamalar hazırlanır ve zirkonyum kaplamalar özel yapıştırıcı madde ile dişlere yapıştırılır.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum maddesi dayanıklılığı ve görüntüsü ile diş kaplama yapılan kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Özellikle ışık geçirgenliği fazla olduğu için diş eti diplerinde diğer kaplama türleri gibi koyu renk oluşturmamaktadır. Bu kişiye daha iyi görüntü sağlamaktadır.

Zirkonyum kaplamalar özelliklerinden dolayı dişlerdeki mat görüntüyü giderecek ve dişlerin daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Gelişmiş bir ürün olduğu için dişlerde doğal görünüm elde edilecektir.

Diş kaplama işlemleri sonunda diş etinin zarar görmemesi önemlidir ve zirkonyum diş eti sağlığı açısından oldukça kullanışlı bir üründür.

TEDAVİLERİMİZ
Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 10:00 – 19:30
    Cumartesi 09:30 – 15:30
    Pazar Kapalı
Danışma Hattı
  • +905342121661
Bize Danışın